WK bootvissen van start!

WK bootvissen van start!

Door Henri Karrmans

Afgelopen weekend is in het Spaanse San Sebastian het wereldkampioenschap bootvissen voor teams van start gegaan. Géén landenteams, maar voornamelijk sterke clubteams uit vooral de sterke zuidelijke landen.

Voor Nederland nemen Ernest Ripson, Piet Buijk, Sjaak Verburg, John Soederhuijsen en coach Henri Karremans deel aan dit WK. Eric Goossens kon helaas niet mee, want hij is vorige week pas geopereerd en zal nog enkele maanden moeten revalideren. Dit WK voor clubs wordt echter met vier vissers per team afgewerkt, waardoor het Nederlandse team nu geen wissels hoeft toe te passen. Alleen bij ziekte zou in een uitzonderlijk geval coach Henri nog in kunnen vallen, maar dat is zeker niet de uitgangspositie.

1

De vangsten in de golf van Biskaje zijn zeer divers: van horsmakreel, steenbolk, breams tot aan conger, het komt er ter plaatse allemaal voor. Wel zijn de deelnemers afhankelijk van de weersomstandigheden, want bij wind uit het Noordwesten kunnen er grote golven ontstaan. Voor zover we het nu in kunnen schatten zal het in de week van het WK redelijk rustig blijven, maar er wordt wel wat regen verwacht.

Het team wordt ook dit jaar met haken en kleding ondersteund door SPRO Sports Professionals, maar omdat men geen hoofdsponsor meer is bij Sportvisserij Nederland, mogen teamleden met een andere privésponsor wel vissen in hun eigen outfit. Maar omdat verschillende teamleden hun erkentelijkheid vanwege de jarenlange uitstekende sponsoring richting SPRO willen laten blijken, wordt door enkele van hen toch de kleding van Spro gedragen!

2

Ook twee Belgische teams, Robby Fish en de Egelgemse Zeevissers zijn aanwezig. Teams, die niet te onderschatten zijn, want onze zuiderburen hebben de laatste jaren veel tijd, geld, maar vooral inzet in het vissen in de zuidelijke landen gestoken. Hun prestatie op het landenwereldkampioenschap was wel niet optimaal, maal ongetwijfeld zullen zij revanche willen nemen!

Afgelopen vrijdag werd gestart met de eerste trainingen. Op de “Cap de Fer” van schipper Javi Montero zette het Nederlandse team koers naar een stek net buiten de zones, waar we het wereldkampioenschap vervist zou gaan worden. Die gebieden mogen we niet inkomen om de vis niet weg te vangen. Geen enkel team is daar deze week toegelaten, maar volgens de schipper zijn de omstandigheden hetzelfde als waar wij deze dag gevist hebben.

3

We hebben verschillende stekken aangedaan op dieptes tussen 40 en 50 meter met een ruwe steenachtige bodem. Toch verspeelden we weinig lijnen, omdat je vrijwel verticaal naast de boot vist. De zee was goed te doen, want er liep wel een deining van anderhalve meter, maar tussen de pieken zat ongeveer 15 seconden. Omdat er geen stroming getijdenstroming loopt gaat de boot met de neus op de wind liggen en dat is heerlijk vissen.

4

We hadden ook niet te klagen over de vangst, want we vingen redelijk veel horsmakreel (die telt wel in tegenstelling tot blauwe makreel), mooie sargo’s en veel zogenaamde muizen. De vis is vrijwel allemaal maats, maar onze jongens hebben op een maaltje vis voor de schipper na, alle vis weer voorzichtig teruggezet.

5

Ook op de tweede vrije training op zaterdag heeft ons team weer een prachtige visserij meegemaakt. Onze vaste schipper Javi bracht ons ook deze dag weer naar prima visstekken en al onze jongens wisten hun visje te vangen. Horsmakreel, girelli’s en sargo’s waren de grotere exemplaren, terwijl de zogenaamde “muizen” het hoofddeel vormden van de vangst.

10

De plaatselijke vissers vinden de vangsten op dit moment niet top, maar voor ons is het al een heerlijke visserij. Hoe onze vangsten zich verhouden tot die van de topteams is nog maar de vraag, want zij beheersen deze visserij tot in de finesse. Voor ons zouden deze “mindere” vangsten een voordeel kunnen zijn, want aantallen van 150 vissen in vier uur tijd vangen is niet voor elke visser uit de noordelijke landen weggelegd.

9

We hebben in ieder geval maar liefst 22 teams op dit WK, met alle sterke clubteams uit Spanje, Italië, Frankrijk en Portugal. Ons team, de twee Belgische teams van EZV en Robbyfish en het Luxemburgse team zullen het niet gemakkelijk krijgen, maar we gaan onze uiterste best doen! Misschien kunnen we er wel een leuke wedstrijd van maken, wie het beste team van de lage landen wordt.

De loting ging, zoals bij de laatste fips-evenementen, volledig met de computer en bracht Piet Buijk in ieder geval een confrontatie met een Luxemburger en een Belg op. Onze andere jongens treffen meer zuidelijke concurrenten!

15

Vandaag, op maandag, is de officiële training en dan heeft elk team nog een eigen boot. Vanaf morgen, dinsdag, barst het geweld los en zullen we snel weten waar we staan. Wij gebruiken deze training in ieder geval om nog wat finesse aan te brengen in ons handelen en de te gebruiken lijnen. We zijn in elk geval supertevreden over de gesponsorde materialen van SPRO, met name de superscherpe Gamakatsu-haken LS-1310 in de bronzen en nikkel uitvoering  zijn uitstekende haken  voor deze visserij, scherp, dun, wel met een bledje, maar met het gebruiken van aassoorten als garnaal en inktvis is dat prima. Het is niet voor niets de meest gebruikte wedstrijdhaak.

We krijgen wel enkele doosjes zagertjes, maar daar vang je op grotere dieptes dan 40 meter niets mee. Kleine stukjes met bindelastiek gefixeerde inktvis of garnaal scoort beter. hieronder een update van de officiële training! In verband met de zuidelijke lezers van deze site, belichten we ook in het kort de resultaten van de teams van onze zuiderburen.

19

Omdat we prima vangsten gewend waren op de vrije trainingsdagen, gingen alle teams vol goede moed naar de officiële training. Maar we kwamen met z’n allen van een koude kermis thuis… In de late avond en nacht was er een lagedrukgebiedje over de Golf van Biskaje getrokken en de vis reageerde daar heftig op met kleine voorzichtige beetjes en dan weer loslaten. Hoe subtiel de vissers ook te werk gingen, het resultaat was bedroevend.

21

De hele dag zag je de boten verkassen, maar in heel zone 1, waar de training moest worden gevist, waren de vangsten hetzelfde. Af en toe een visje en nog minder bonusvissen! Het Sportvisserij Nederland/ SPRO-team kwam met vier deelnemers amper aan 50 vissen op vier uur tijd. Bij de andere teams was het al niet anders. We hadden wel wat mooie bonusvissen, zoals grote horsmakrelen en dikke, maatse steenbolken, maar zelfs het “onkruid” van de zee ter plaatse, de Cabra (Serranus Cabrilla) die wij “muizen” noemen, hadden geen trek in een lekker stukje inktvis of garnaal.

20

Aan de Koreanen (zagertjes) vingen we bijna niets. Het is echter bladstil en er loopt alleen een flauwe deining van zo’n twee meter, maar daar merk je bij het vissen niets van. Ook de voorspelde regen is weggebleven en met een temperatuur van zo’n 20 tot 24 graden is het heerlijk vertoeven op de zee. De schippers voorspellen dat er vanaf morgen goed vis gevangen gaat worden. Toch gaan we normaal gesproken naar dezelfde sector toe van vandaag! Volgens hen moet de vis nog naar het ondiepere water (60 meter) komen en zij beloven ons uitstekende vangsten.

22

Op het moment van het schrijven van dit verslag zijn de jongens allemaal aan het knopen. De rolletjes Gamakatsu Fluorocarbon lijn en haken liggen verspreid over heel het bed en schemerlampen zijn ingezet om het zetten van de haken te vergemakkelijken. Alleen Piet en John die een riant balkon aan hun suite hebben, gaan lekker buiten zitten knopen. Op onze luxe hotelkamers vind je veel namelijk veel “sfeerverlichting”, maar onze mannen zijn hier niet voor de romantiek!

Vanmiddag na de training hebben we gegeten in de nautische club van Hondarribia en wat er op ons bordje kwam viel ons een beetje tegen: bruine bonen met worst. “Bartje” uit Drenthe lustte dat al niet, laat staan Ernest en Sjaak. Piet, John en Henri wisten hun bordje nog het verst leeg te eten! Het diner en het ontbijt in het hotel Barceló Costa Vasca maken echter veel goed! We zijn klaar voor de strijd… Van deze officiële training is geen uitslag opgemaakt, de vis is aan de schippers meegegeven.

Vanaf morgen telkens een verslag met de resultaten welke hopelijk soepel verlopen door de gunstige uitslagen. We vissen dan wel tegen de sterkste zuidelijke teams, maar de spirit is er!

Namens het team,
Coach Henri

 
Archief 2016
 Ontwerpwedstrijd

SPRO organiseert voor de jeugdige vissers een grandioze kleurontwerpwedstrijd. Ontwerp jouw favoriete kleur voor de wereldberoemde en enige echte PikeFighter-plug van Spro. 

Lees verder >
 Spro Mega Bony Shaker

Nu we weer in de wintermaanden zitten en de watertemperatuur verder daalt, worden de roofvissen over het algemeen iets minder actief. Dat wil zeker niet zeggen dat ze minder goed vangbaar...

Lees verder >
 Sta jij in pole position op Carp 2016?

Aankomend weekend is het weer zover 'Season's Kickoff' op Carp Zwolle 2016'. Op 29, 30 en 31 januari zal Strategy hier weer indrukwekkend aanwezig zijn, zodat jij in 2016 genadeloos...

Lees verder >
 Verandering van spijs doet eten

De regenval van de laatste tijd heeft er voor gezorgd dat de Nederlandse rivieren grote hoeveelheden water afvoeren richting zee. De rivier waar wij het vandaag op gemunt hebben is...

Lees verder >
 Carp Contest; De ultieme krachtpatser

Nieuw in het Cresta vaste hengelpakket voor 2016 is de CARP Contest. Deze hengel is gemaakt naar aanleiding van specifieke eisen afgestemd op de karpervisserij met de vaste hengel.

Lees verder >
 Floating Flapper: Drijvende Verleider

Na de méér dan enthousiaste ontvangst van de Giant Flapper is er goed nagedacht over een variant op dit concept. Dit heeft geleid tot de ‘geboorte’ van...

Lees verder >
 Cresta Match X-Lite: Optimaal finesse en balans

Naast de vraag naar vaste hengels met extreme eigenschappen is er een grote groep vissers die de voorkeur geeft aan een vaste stok voor het fijnere werk op...

Lees verder >
 Spro Leoza Baitcastingreel; kleine krachtpatser

Lange tijd viste nagenoeg iedere roofvisser met een molen. De reel bleef voorbehouden aan zeevissers. Met de komst van linkshandige modellen zijn echter veel...

Lees verder >
 Daniëlle Prinsze treedt toe tot PikeFighter Club

Op 6 april is Daniëlle Prinsze toegetreden tot de PikeFighter Club van SPRO. Op het hoofdkantoor van SPRO Europa werd de samenwerking met Daniëlle officieel gemaakt. De 21-jarige roofvisser zal...

Lees verder >
 Special Force Spin 190

Aangezien ik de laatste jaren wat meer op snoekbaars vis in de winter op de rivier, was ik op zoek naar een nieuwe verticaalhengel. Mijn oog viel op de nieuwe serie Special Force hengels...

Lees verder >
 De Mega Seizoensknallers

Wederom kun je dit jaar weer genieten van tal van prachtige, scherpe aanbiedingen uit de Megaseizoenknallers. Er doen maarliefst 101 winkeliers door heel Nederland mee aan deze actie...

Lees verder >
 Special Force BC: Een heerlijke (verticaal) hengel

Afgelopen jaar introduceerde SPRO de Special Force hengels; een serie waaraan Henk Simonsz met overtuiging zijn naam verbonden heeft. Dan mag je ervan uitgaan dat je hier met kwaliteit te...

Lees verder >
 SPRO TEAM wereldkampioen!!!

Een fantastische prestatie mogen we het wel noemen, want ons kustvisteam is in België opnieuw wereldkampioen geworden! Na al eerder goud veroverd te hebben in...

Lees verder >
 SPRO contracteert TroutMaster consultant

Deze maand werd de samenwerking met de Belgische Dirk Clé officieel gemaakt op het hoofdkantoor van SPRO. Samen met de Europese hengelsportgroothandel gaat deze...

Lees verder >
 Degelijk en betrouwbaar: de Passion ‘R 730

Degelijk en betrouwbaar; zo zou ik de Spro Passion ‘R molen het liefst willen omschrijven. Samen met de Special Force Spin 240 was dit de combinatie waarmee ik de afgelopen maanden...

Lees verder >
 Snoeken met Swimbaits

Er zijn van die stekken die “ruiken” naar snoek, waarvan je zeker weet dat ze er liggen. Maar om ze te vangen, dat is een heel ander verhaal. Het punt is dat ik niet de enige visser ben die een...

Lees verder >
 Tips & Trics van de PikeFighter Club - september '16

Leden van de Pike Fighter Club (PFC) van Spro geven maandelijks handige tips voor de desbetreffende maand. Deze maand alweer de derde editie met Jöran van Ingen die de nieuwe...

Lees verder >
 Zeebaarsvissen met fluorocarbon & lichtgewicht jigheads

Zeebaarsvissen met kunstaas kan vaak voor explosieve en spectaculaire aanbeten zorgen, het staat garant voor veel plezier wanneer je zo’n zoutwaterrover aan de lijn krijgt. Toch kan het nog...

Lees verder >
 Ze zijn bekend! De gelukkige winnaars van de PFC-Bootvisdag

Na de vele prachtige tekeningen te hebben ontvangen, heeft de deskundige jury de 8 mooiste ontwerpen uitgekozen. De winnaars...

Lees verder >
 BaitShaft Big Fish Rods... Werkpaarden onder de roofvishengels!

Afgelopen maanden mocht ik het genoegen proeven om enkele hengels uit de gloednieuwe Baitshaft-serie aan de tand te voelen...

Lees verder >
 SPRO 'Fire Erie Jighead'

Nieuw in het assortiment bij SPRO is de Fire Erie Jighead. Deze nieuwe jighead is multifunctioneel inzetbaar voor de verschillende soorten visserijen met natuurlijk aas.

Lees verder >
 Zweedse zomervissen zwichten voor Spro...

Zweden, het land met zijn eindeloze bossen, helderblauwe meren, houten huizen en... onbegrensde hengelsportmogelijkheden! Reden genoeg om er met ons gezin de zomervakantie door te brengen! 

Lees verder >
 SPRO ‘Deadbait cube sinker’

Na de prachtige serie deadbait-dobbers van SPRO, volgt nu het bijpassende lood wat je op diverse manieren in kunt zetten. Van statisch op de bodem met een schuivend systeem tot een...

Lees verder >
 PFC Jeugdvisdag groot succes!

De eerste Pike Fighter Club Jeugdvisdag vond afgelopen zaterdag 1 oktober plaats. Vier jonge dames en heren waren de gelukkige winnaars van de PFC Ontwerp kleurwedstrijd waarbij zij een...

Lees verder >
 Urban-fishing: Dropshotten in een stedelijke omgeving!

Er kan op veel manieren gevist worden in een stedelijke omgeving, alleen al bij het vissen op roofvis kun je met tal van technieken aan de slag. Kenmerkend voor de stadswateren is toch wel...

Lees verder >
 WK bootvissen van start!

Afgelopen weekend is in het Spaanse San Sebastian het wereldkampioenschap bootvissen voor teams van start gegaan. Géén landenteams, maar voornamelijk sterke clubteams uit...

Lees verder >
 Veel vis op de tweede dag WK boot clubs

Met nieuwe energie begon ons SVN-team aan de tweede dag van het wereldkampioenschap bootvissen voor clubs te San Sebastian. Er waren nieuwe onderlijnen gemaakt en extra...

Lees verder >
 Het wereldkampioenschap zit er op!

De laatste dag van het wereldkampioenschap bootvissen voor clubs zit er op! Een prachtig kampioenschap met veel vis, vooral op de laatste dagen. Er was een prima sfeer en...

Lees verder >
 Tips & Trics van de PikeFighter Club - november '16

Leden van de Pike Fighter Club (PFC) van Spro geven maandelijks handige tips voor de desbetreffende maand. Deze maand alweer de derde editie met Jöran van Ingen die de nieuwe...

Lees verder >
 SPRO WEER VAN DE PARTIJ OP DE HENGELSPORT- EN BOTENBEURS

We gaan weer stevig uitpakken op een van Europa’s grootste hengelsportbeurzen en we kijken er enorm naar uit om je onze nieuwste producten voor 2017 te laten zien! Wanneer? Vrijdag 2...

Lees verder >
 Roofviscrack ‘HS’: ‘Meer op de achtergrond’

De zaken gaan voortvarend bij de roofvisafdeling van Spro. De range aan kunstaas, hengels, molens, luggage en accessoires staat niet alleen als een huis, maar hebben ook een naam opgebouwd...

Lees verder >
 
Archief Archief 2015Archief 2014Archief 2013Archief 2012Archief 2017
Zoeken: