De 10 favoriete haken van het SPRO Zoetwaterteam

De 10 favoriete haken van het SPRO Zoetwaterteam.


Haken zijn er te kust en te keur. Maar welke haak gebruik je in welke situatie en voor welk aas? De pro staff vissers van het Spro zoetwater team hebben hun 10 favoriete Gamakatsu haken op een rijtje gezet.  


1100b.jpg

Gamakatsu LS-1100B

De LS-1100B is een sterke en scherpe bronskleurige haak die bij uitstek geschikt is voor een visserij op veel en grote vis op de vaste stok. Zelfs na een groot aantal vissen blijft de haak vlijmscherp.

De haak is door zijn kleur en vorm perfect geschikt voor het vissen met casters en een maat 16 kun je helemaal verstoppen in een enkele caster. Ook voor het vissen met een mestpiertje of een made is dit de perfecte keuze. Het uitbuigen van deze haak komt zo goed als nooit voor, ondanks zijn relatief dunne draaddikte. De LS-1100B is één van onze all-time favorieten en heeft zich keer op keer bewezen als 100% betrouwbaar.

Verkrijgbaar in de maten 12 tot en met 22 en zowel los als op kant-en-klare Gamakatsu onderlijnen.

2210R.jpg

Gamakatsu LS-2210

LS-2210 is een sterke haak met een stevige draaddikte en een speciale wijde bocht. Deze bocht heeft een enorm inhakingsvermogen en een éénmaal gehaakte vis zal je met deze haak niet gemakkelijk verspelen. De haak is verkrijgbaar in de kleuren blauw, rood, brons en blank en daardoor voor eigenlijk alle grovere aassoorten geschikt. De LS-2210 is bij uitstek geschikt voor de feedervisserij en visserijen op grote vis zoals winde, barbeel en karper. De kant-en-klare onderlijnen met deze haak zijn inmiddels legendarisch voor de feedervisserij en voor velen zo goed als onmisbaar.

Verkrijgbaar in de maten 6 tot en met 22 en zowel los als op kant-en-klare Gamakatsu onderlijnen.

1310N.jpg

Gamakatsu LS-1310N

De 1310N is een fijne, dundradige en inmiddels legendarische allround haak. Deze is vooral geschikt in situaties waarin de vis relatief moeilijk te verleiden is tot een aanbeet. Tegenwoordig is dit steeds vaker het geval en wij gebruiken de 1310N dan ook veelvuldig, met name op de vaste stok. De haak is nikkelkleurig en is daardoor vooral bij bewolkt weer nagenoeg onzichtbaar in het water. De ronde bocht is geschikt voor bijna alle denkbare aassoorten. In de kleinere maten 18 tot en met 22 is de haak perfect voor fijn aas zoals vers de vase en pinkies. In de grotere maten ook geschikt voor een mestwormpje, maden of casters. Deze haak wordt met name gebruikt voor voorn en bliek maar in de wat grotere maten ook uitstekend geschikt voor voorzichtig azende brasem. De 1310N wordt jaar na jaar door vele vissers intensief beproeft in het wedstrijdcircuit en slaagt altijd met vlag en wimpel.

Verkrijgbaar in de maten 2 tot en met 22 en zowel los als op kant-en-klare Gamakatsu onderlijnen.

 
1312F.jpg


Gamakatsu 
LS-1312F

De LS-1312F is een haak die ontwikkeld is uit de LS-1310N. De vorm is bijna hetzelfde maar de draad is een stuk dikker en daarmee veel sterker. Ook de zwarte kleur is een groot verschil en dit maakt de haak minder zichtbaar tegen een donkere bodem. In situaties waar de 1310N te licht wordt bevonden presteert de 1312F. Vanwege de stevigere draad meer geschikt voor grovere aassoorten zoals maden en wormen.

Verkrijgbaar in de maten 10 tot en met 18.


G102.jpg 


Gamakatsu 
G1-102

De G1-102 is een werkelijk unieke haak. Dat wordt al duidelijk bij de eerste aanblik op de bijzondere vorm. De korte hoekige bocht en extreem lange naar binnen gebogen punt geven de ultieme houvast. Het verspelen van vis is met deze haak werkelijk minimaal en maakt hem uitermate geschikt voor sterk vechtende vissen zoals baars, grote voorn, kolblei, karper, barbeel en winde. Door ons team veelvuldig getest tijdens internationale wedstrijden op stromend water waarbij er op een subtiele manier toch grote gewichten moeten worden gevangen. De draad van de haak is voor zijn kracht relatief dun doordat de vorm van de bocht uitbuigen zo goed als onmogelijk maakt. De punt blijft zelfs na zeer zware en langdurige belasting scherp en betrouwbaar. Hoewel we de G1-102 vooral gebruiken op de vaste stok is deze ook zeer geschikt voor de feedervisserij. De korte, hoekige bocht maakt de haak geschikt voor relatief kleiner aas zoals enkele maden, casters en zelfs vers de vase.

Verkrijgbaar in de maten 10 tot en met 18 en zowel los als op kant-en-klare Gamakatsu onderlijnen.


G103.jpg 

Gamakatsu G1-103

De G1-103 is een van de zwaarste haken die we gebruiken op de meest extreme visserijen. De draad is medium tot dik en plat gesmeed. Daarmee is deze haak ongelooflijk sterk en heeft zelfs met de allergrootste vissen geen probleem. De G1-103 zal niet buigen of barsten! De bocht is zeer breed, de haakpunt erg lang en vlijmscherp met een stevige weerhaak. Een ideale haak voor het vissen op karper, grote brasem, windes, barbeel en meerval. De extreem brede bocht biedt ruimte voor de meest grove aassoorten zoals trossen maden, wormen, mais of pellets. De kleinere maten zijn echter ook geschikt voor een wat fijngevoeligere aanpak. Voor het vissen op de grote rivieren en zeer sterk stromende wateren waar het materiaal tot het uiterste wordt getest de perfecte keuze.

Door het ons team werd deze haak met groot succes ingezet tijdens de wereldkampioenschappen voor Clubs 2009 in de rivier de Vah in Slowakije. Hier werden met deze haken in zware stroming, waarbij er gevist werd met vlagdobbers tot 50 gram, gevist op groot wild. Ook werden tijdens het WK Dames 2011 in Italië met deze haak op de vaste stok karpers tot ver over de 10 kilo binnengehaald. De ultieme krachtpatser!

Verkrijgbaar in de maten 8 tot en met 20.


G104.jpg 

Gamakatsu G1-104

De G1-104 is een nikkelen haak met een medium draaddikte. De haak is zeer sterk en dus geschikt voor het vangen van grote vissen en visserij op stromend water. We gebruiken de haak vooral voor de vaste hengel, maar in de kleinste maten ook voor een hele moeilijke feedervisserij met klein aas. De haak heeft een zeer kleine weerhaak waardoor het aas minder wordt beschadigd. Dit resulteert in een natuurlijkere aasaanbieding en dus meer vis in het net. Daarnaast maakt dit de haak ook heel geschikt voor het vissen met verse de vase op grote vissen en stromend water. Tenslotte biedt de kleine weerhaak veel voordelen bij het onthaken van vissen, vooral als er grote aantallen gevangen moeten worden.

Verkrijgbaar in de maten 12 tot en met 20 en zowel los als op kant-en-klare Gamakatsu onderlijnen.


G105.jpg

Gamakatsu G1-105/LS-2030B

De LS-2030B of G1-105 gebruiken we voornamelijk voor de feedervisserij. De haak heeft een wijde bocht en is daardoor heel goed geschikt om te vissen met groot aas zoals een trosje wormen, mais, een trosje maden of casters. De bronzen kleur is heel neutraal, waardoor deze in helder water minder zal blinken door het zonlicht. De haakpunt staat iets naar binnen en zorgt ervoor dat de haakpunt lang scherp blijft en heel goed blijft zitten na de aanslag. Het verspelen van vissen wordt daardoor tot een minimum beperkt.
De haak heeft een medium draaddikte, dit maakt hem ook zeer geschikt voor de riviervisserij waarbij de vissen zich veelal zelf haken. De G1-105 is sterk genoeg om ook barbelen te drillen. In dat laatste geval vissen we met haakgrootte 10 en 0,18 mm G-line competition onderlijn.

Verkrijgbaar in de maten 10 tot en met 18.


1810B.jpg 

Gamakatsu LS- 1810B

De Gamakatsu LS-1810B is ontwikkeld voor zowel voor de fijnere visserij op brasem met de feederhengel als met de vaste stok. De 1810B heeft een zeer brede haakbocht en is brons van kleur. Door de brede haakbocht leent deze haak zich perfect voor het vissen met maden, mestpiertjes, casters en mais. Ook kenmerkt de haak zich door een kromme bocht en een naar binnen gebogen punt. Dit zorgt ervoor dat uw aas goed blijft zitten en gehaakte vis niet snel zal worden verspeeld. Daarnaast is het een dundradige haak die het aas nauwelijks beschadigt en een natuurlijke aasaanbieding mogelijk maakt. De 1810B is zowel verkrijgbaar als losse haak, maar ook als complete onderlijn en is een van de meest gebruikte onderlijnen in de feedervisserij.

We gebruiken deze haken  voornamelijk voor de subtielere feedervisserij op meren en kanalen tot circa 30 meter op brasem. Met name met een aascombinatie met een piertje is dit de ideale haak voor brasem.

Verkrijgbaar in de maten 6 tot en met 18 en zowel los als op kant-en-klare Gamakatsu onderlijnen.


1050N.jpg 

 Gamakatsu LS-1050N

De LS-1050N is specifiek ontwikkeld voor de visserij op voorn met de vaste hengel. De haak heeft een lange steel, een korte bocht en is nikkel van kleur. Dit model leent zicht perfect voor het vissen met pinkies, maden, casters en vers de vase. Ondanks de slanke vormgeving is deze haak voor voorn meer dan sterk genoeg.

Het SPRO team gebruikt deze haak vooral in de kleinere maten, 18 tot 24, voor het vissen onder de kant met de vaste hengel op kleinere vis. De smalle bocht maakt deze haak ideaal voor het vissen met klein aas of het verstoppen van de haak in een enkele caster. Door de lange steel is het onthaken van vis erg gemakkelijk en snel. Ook zorgt het ervoor dat de haak niet snel door de vlugge voorn wordt gelost bij het binnenhalen.

Verkrijgbaar in de maten 6 tot en met 24 en zowel los als op kant-en-klare Gamakatsu onderlijnen.

 
Archief 2012
 De 10 favoriete haken van het SPRO Zoetwaterteam

Haken zijn er te kust en te keur. Maar welke haak gebruik je in welke situatie en voor welk aas? De pro staff vissers van het Spro zoetwater team hebben hun 10 favoriete Gamakatsu haken op een rijtje gezet.  

Lees verder >
 Rainer Korn heeft grenzeloos vertrouwen in de ZaltArc!

Plötzlich ist nur noch Widerstand. Eine unglaubliche Kraft zieht am anderen Ende der Leine. Und an der Rute eine Test-Rolle, die ich vorher kaum gefischt habe: Jetzt muss die Spro ZaltArc zei­gen, was wirklich in ihr steckt.

Lees verder >
 Nederland Pakt Dubbel GOUD op WK kustvissen!

Op het wereldkampioenschap kustvissen voor dames en heren, dat van 13 tot 20 oktober gehouden werd op de stranden van Walcheren, hebben de SPRO / Sportvisserij Nederland dames en heren teams het hoogst haalbare resultaat behaald: beide teams werden wereldkampioen!

Lees verder >
 SPRO TROTS OP NIEUWE KAMPIOENSTITEL ILONKA RIJNBERG

Onder een heerlijk najaarszonnetje zijn afgelopen zaterdag de Nederlandse kampioenschappen kustvissen voor de dames gevist aan de Dintelhaven in het Europoortgebied.

Lees verder >
 SPRO/Gamakatsu pakt groots uit op de Lure & Fly!

Als één van de grootste publiekstrekkers op de jaarlijkse Lure en Fly ontbreekt SPRO/Gamakatsu ook in 2012 niet op het populaire roofvisevenement te Maurik! Zorg dat je erbij bent!

Lees verder >
 Nederland Wereldkampioen Kustvissen

Het Nederlandse juniorenteam gesponsord door de firma SPRO heeft in Budva (Montenegro) voor een regelrechte sensatie gezorgd door op het WK Kustvissen dubbel toe te slaan. Zowel in het landen- als individueel klassement was de Nederlandse delegatie oppermachtig.

Lees verder >
 Georg Blänich – Light Tackle Fishing in Croatia.

Kroatië, Jezera en de schipper Georg Blänich zijn niet alleen een begrip voor gegarandeerde tonijnvangsten bij de Duitse Big Gamer. Maar dat er in Jezera ook met light tackle gevist kan worden verraad Georg Blänich ons bij het testen van de nieuwe Spro ZaltArc molens.

Lees verder >
 Leo Koot prolongeert King of Clubs titel!

Leo Koot wist in 2011 de fel begeerde titel van de Beet King of Clubs in Ierland op z’n naam te schrijven. Dit jaar wist Leo zijn titel te prolongeren, een unieke prestatie!

Lees verder >
 Spro Gold Arc

In het midden-prijssegment wordt de SPRO RedArc nog steeds beschouwd als moeder onder de molens. Geen wonder dat het Duitse magazine FISCH & FANG haar in het verleden de testzegel “SUPER” gaf.

Lees verder >
 De “Opera“ van SPRO

Een ijzersterke molen met perfecte viseigenschappen, de “Opera” van SPRO.
Het Duitse magazine Angelwoche heeft de maat 40 getest, als meest geschikte allround spinmolen op snoek en snoekbaars.

Lees verder >
 Geweldige bollen: STRATEGY BAITS

Voor het seizoen 2012 heeft de firma SPRO onder de naam “STRATEGY BAITS” een nieuw aasprogramma op de markt gezet. Dit bestaat niet alleen uit boilies maar ook uit Pop-ups, Fluo Pop-ups en Dips & Soaks.

Lees verder >
 
Archief 2017Archief 2016Archief 2015Archief 2014Archief 2013Archief Archief 2018Archief 2019
Zoeken: